LVIV HANDMADE CHOCALATE CAFE

Lviv’in olmazsa olmazlarından birisi. Çikolatadan bir dükkan burası sanki. Binası da öyle şirin gözüküyor ki…

Her katı ayrı güzel. İlk katta çikolata yapımını görüyorsunuz, 2-3 sandalye var,  ilerleyin ve merdivenlerden çıkın. İşte şimdi kapılar cennete açılacak. Şekil şekil, lezzetli mi lezzetli çikolatalar sizi bekliyor.

Bir üst katta yine çikolata dükkanı var. O kadar kalabalık, o kadar müşterisi var ki bu hareket çok mantıklı olmuş.

Sonraki katta ise cafe sizi kucaklıyor. Sıcacık, tatlı bir ev ortamı hissiyatı vuruyor sizi.

Teras katı eğer hava uygunsa tercih edin. Hem manzaranın hemde tatlıların keyfini çıkarırsınız. Masalardaki dantel örtüler şık ve zarif. Sıcak çikolatayı mutlaka deneyin.


PRAVDA BEER THEATRE

Lviv seyahatim boyunca her gün Pravda’ya uğradım diyebilirim. Burası çok katlı bir restaurant bar. Akşam belli bir saatten sonra canlı müzik de oluyor. Bu sebeple oturacak yer bulmanız da zorlaşıyor.

Özellikle kendi üretimleri olan Pravda, olağanüstü bir bira. Mekan oldukça keyifli ve uygun.

İçeride bira mayalanmasını ve şişelemesini canlı izleyebiliyorsunuz.

Çok fazla Türkle karşılaşabilirsiniz. Şahsen Türk erkekleriyle donanmış bir masa tam karşımdaydı. Burada dönen sohbetleri duymak oldukça itici.


PUZATA HATA

Bu muhteşem mekan, yediğimiz en ucuz ve en lezzetli duraklardan biri.

Ukrayna’nın meşhur lezzetlerini burada tadabilirsiniz.

Tezgahın arkasında çalışan eski nesil Ukraynalılar çok tatlı!


BACZAWSKI RESTAURANT

Kahvaltı için kesinlikle burayı ziyaret etmelisiniz. Şahane bir atmosfer. Kafes içerisindeki kuşların ötmesi ve arka fonda çalan piyano sesi oldukça etkileyici.

Ana meydanda yer alan restoran, sipariş üzerine hazırlanan krep ve omlet eşliğinde; açıkbüfe kahvaltı sunmaktadır. Tabii ki hamur işleri ve salatalar da ücrete dahil!

The First Lviv Grill Restaurant of Meat and Justice

Lviv’in Nusret’i! Nusret dediysek kazık anlamında değil meşhur anlamında ona göre. Lviv ortalamasının üzerinde lezzetli bir et sizleri bekliyor. Ortamda pek değişik aman dikkat edin elinize kolunuza. Her an bir yerden satırlı adamlar çıkabilir. 🙂

Heh bu şirin çocuğu da bir güzel yedik. Neyse…

Drunken Cherry

Lviv’e gelip es geçilmeyen yegane yerlerden. Kalabalık oluşundan ”heh işte burası” diyebileceğiniz bir mekan. Likörleri de pek lezzetli, özellikle kış günü sıcak likörleri çok güzel. Ama ben asıl kadehleri vuruldum 🙂


Celentano Ristorante

Ne yalan söyleyim kaldığım her gün buraya uğradım, açıkcası pizzası epey güzeldi. İnanılmaz büyük pizzaları var ona göre sipariş vermeyi unutmayın. Biz her seferinde ayrı ayrı söylemiştik gerçi 🙂 fiyatları da bedavadan biraz pahalı 🙂